Bajki

Bajki we śnie znaczenie | Sennik Online

patrz: Bajka

Oceń sen

Biały koń

Biały koń we śnie znaczenie | Sennik Online

Biały koń we śnie zwiastuje, że ktoś zaprosi cię na spotkanie towarzyskie.

Oceń sen

Blizna

Blizna we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o bliźnie zapowiada, że niedługo poczujesz się samotny.

Oceń sen

Brudne dłonie

Brudne dłonie we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o brudnych dłoniach to dobry sen. Brudne dłonie we śnie symbolizują człowieka, parającego się ciężką pracą, który w niedalekiej przyszłości będzie się cieszył owocami swojej pracy.

Oceń sen

Być żołnierzem

Być żołnierzem we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o żołnierzu lub byciu żołnierzem jest domeną mężczyzn. Postać żołnierza często kojarzona jest z pojęciem siły, a nawet przemocy. Śni się zazwyczaj mężczyznom przywiązującym dużą uwagę do siły swojego ciała.

Żołnierz może śnić się też osobom spotykającym się na co Dzień z przemocą domową. W takich przypadkach jest symbolem porządku i chęci uporządkowania domowego życia. W takich przypadkach żołnierz we śnie pojawia się najczęściej w snach kobiet, najczęściej ofiar domowej przemocy.

Sen o żołnierzu może się przytrafiać mężczyznom zdecydowanym lub nawet władczym i apodyktycznym. W snach takich osób żołnierz we śnie pojawia się jako symbol szybkiego i zdecydowanego działania, które jest obrazem tego w jaki sposób dana osoba chce podejmować decyzje.

Oceń sen

Biała chmura

Biała chmura we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o białej chmurze ostrzega aby nie dać się pokusie zdrady.

Oceń sen

Bić

Bić we śnie znaczenie | Sennik Online

Jeśli przytrafił Ci się sen o biciu, przygotuj się na życiowe trudności, których pokonanie będzie wymagać dużo wysiłku. Bez względu na to, czy we śnie jesteś osobą bitą, czy to Ty jesteś, tym który bije, sen zapowiada kłopoty.

Oceń sen

Błądzić we mgle

Błądzić we mgle we śnie znaczenie | Sennik Online

Mgła we śnie ukazuje niejasności i wątpliwości trapiące człowieka. Jeśli śni się Tobie scena, w której przedzierasz się przez gęstą mgłę, może to oznaczać, ze na co Dzień walczysz z wątpliwościami dotyczącymi różnych spraw życia osobistego. Mogą one dotyczyć związku, który z dnia na Dzień jest dla Ciebie coraz mniej satysfakcjonujący lub dotyczyć relacji z najbliższymi osobami (szczególnie z rodziną), które nie są dla Ciebie do końca jasne. Mogą być też odwołaniem się do ostatnio przeżytych sytuacji, których byłeś uczestnikiem, a których do końca nie rozumiesz.

Mgła we śnie oznacza również wewnętrznie przeżywany mrok – może śnić się osobom znajdującym się aktualnie w depresji, które niechętnie podejmują jakiekolwiek codzienne czynności.

Oceń sen

Być na łańcuchu

Być na łańcuchu we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o łańcuch jest symbolem zniewolenia lub ograniczenia człowieka. W ten sposób ukazywany jest od początku istnienia cywilizacji i kultury.

Jeśli śni Ci się łańcuch, szczególnie jeśli jesteś nim związany/a, oznaczać to może, że na co Dzień czujesz się przez coś zniewolony/a – może to być partner/ka, praca zawodowa, bliskie osoby, miejsce zamieszkania, własna ambicja itd. Jeśli sen o łańcuchu powtarza się, Czas usiąść i spokojnie pomyśleć o tym, co może być jego źródłem, o tym co w Twoim życiu powoduje, że czujesz się zniewolony/a.

Łańcuch może we śnie również przygniatać człowieka do ziemi lub spowalniać jego ruchy. W takim przypadku sen oznacza poczucie zahamowania w życiu osobistym lub/i zawodowym. Takie sny są ściśle związane z poczuciem niezrealizowania się zawodowo, towarzysko itp. Rozwiązanie tych problemów najprawdopodobniej spowoduje ustąpienie snów.

Oceń sen

Białe króliki

Białe króliki we śnie znaczenie | Sennik Online

Sen o białych królikach ostrzega, że ktoś będzie Cię „wodził na pokuszenie”.

Oceń sen